Kā Tu un es varam kļūt par kāda varoni?

Dažreiz mēs pieļaujam kļūdu, uzskatot, ka vienīgie varoņi ir cilvēki, kurus mēs skatāmies televīzijā, lasām ziņās ziņās vai redzam filmas. Patiesība ir tāda, ka katram no mums ir iespēja kļūt par varoni kādam. Varīgie varoni ir visur! Mēs nevilcināsies, lai jūs vēl vienu top desmit sarakstu. Ir tik daudz no šiem sarakstiem, ka kādreiz kādreiz ir apkopojuši 10 populārāko sarakstu sarakstu ar top 10.

Bet tāpēc, ka cilvēki bieži ir jautājuši mums, ko tā uzskata par varoni, mēs uzskatām, ka ir pienācis laiks piedāvāt dažus ieteikumus. Mēs nepieprasa, ka šīs ir vienīgās lietas, ko var darīt, lai kļūtu par varoni. Bet tie ir labs sākums. Paturiet prātā, ka šis saraksts atspoguļo mūsu pašu personīgo viedokli par varonību kā paraugprakses, kas vērstas uz citu cilvēku dzīves uzlabošanu. Ja jūsu ideja par varoni ir kāds, kurš uzņem daudzus pieskārienus vai dzied lieliskas dziesmas, tad šis saraksts, protams, nav jums.

Izpētiet Greces

Gandrīz visos no mums ir personīgi varoņi un leģendas, kas mūs iedvesmoja. Izlasi viņu biogrāfijas un centīsies izprast tās īpašības, kas viņus padarīja par lieliskām. Meklējiet kopējus modeļus. Nelson Mandelas, Mahatma Gandhis un Mārtiņš Luters Kings ir redzējuši labāku pasauli un gribējuši dzīvot dzīvojošus upurus, lai sasniegtu šo redzējumu. Viņi bija gudri, spēcīgi, drosmīgi, elastīgi un bezatbildīgi. Viņi neļāva neveiksmēm atturēt no viņiem un parādīja lielisku vadību. Šo pazīmju un dzīves paradumu audzēšana var nosūtīt jums savu varonīgo ceļojumu.

Esi pārmaiņām, ko vēlaties redzēt pasaulē.

Šī līnija, pārfrāzēta Gandija citātu versija, ir piesātināta ar patiesumu un gudrību. Cilvēki var viegli pamanīt liekuram – cilvēks, kas cīnās par enerģijas taupīšanu, bet vada Hummeru; cilvēks, kurš mums saka dot nabagus, pats maz dod; vai arī persona, kas aizstāv pasaules mieru, bet neļauj ienīst Facebook vai Twitter. Patiesi varoņi dzīvo vārdus, kurus viņi runā.

Klausieties uzaicinājumu.

Slavenais salīdzinošais mītsologs Džozefs Campbels (Joseph Campbell) pamanīja, ka visi pasaules literatūras varoņi ir “saukti” par varonīgo ceļojumu. CJ Haidens atsaucas uz saukšanu kā par “spēcīgu intuīciju, pēkšņu īstenošanu, dievišķo pārraidi vai tikai smalku jautājumu”. Daudzi varoņi ziņo, ka aicinājumam darboties dzīvnieku tiesību vārdā, mācīt Āfrikā, palaist prezidentu vai lai izietu no viņu augsti apmaksājamām darbavietām, lai kalpotu citiem ar zemu atalgojumu. Jūsu aicinājums var būt mazāk dramatisks, bet ne mazāk svarīgs tiem, kurus jūs palīdzat dzīvē.

Veicināt labu, nevis pretojas sliktajam – visveiksmīgākie, varonīgie cilvēki koncentrējas uz pozitīvo.

Viņi zina, ka negatīva enerģija pat tad, ja vērsta pret tumšajiem spēkiem pasaulē, ir neefektīva, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas. Māte Teresa ir slavena ar teikšanu: “Man vienreiz jautāja, kāpēc es nepiedalos kara demonstrācijās. Es teicu, ka nekad to nedarīšu, bet, tiklīdz jums būs miera misija, es brauks tur. ”

Meklējiet iespējas.

Psihologs Films Zimbardo uzskata, ka mēs visi esam potenciālie varoņi, kas gaida pareizo brīdi, lai to īstenotu. Lielākā daļa varoņu ir ikdienas cilvēki, nevis superheroņi, kurus mēs redzam filmās. Zimbardo ir sākusi vērienīgu Heroic Imagination projektu, kas veltīts tam, lai palīdzētu mums visiem kļūt par varoņiem. “Veicinot varonīgo iztēli, jo īpaši mūsu bērniem, izmantojot mūsu izglītības sistēmu, mēs vēlamies, lai bērni domā:” Es esmu varonis gaidīšanā, un es gaidu pareizo situāciju, kad es varu rīkoties varonīgi. ” ”

Izmantojiet mazo žestu spēku.

Mūsu labais draugs Pāvils pastāstīja, ka viņš kādreiz aplaudīja vīriešu draugu pārtikas veikalā tikai tāpēc, ka šis vīrietis izskatījās mazliet valkāts un nelaimīgs. Vēlāk šis vīrs pateicās Paulam par šo aplaupīšanu. “Viņš teica, ka tas pilnīgi mainīja savu uzskatu un varbūt pat viņa dzīvi,” teica Pāvils. “Viņš teica, ka esmu viņa varonis. Tas bija tik maz lieta, ko es gandrīz nedarīju. Es esmu tik priecīgs, ka es darīju. “Vienkārši laipnības žesti var nozīmēt pasauli kādam, kas cīnās ar smagu personīgo kauju.

Veikt izlases veida labestību.

2000. gadā filma “Atmaksājiet to uz priekšu” atjaunoja ideju, ko pirmo reizi ierosināja senās grieķu dramaturgs Menander: ja kāds ir paveicis tev labu darbu, tu vari atmaksāt likumu, veicot labus darbus citiem, nevis oriģināls labdarītājs. Citi to sauc par anonīmu nodošanu. Jūs varat sākt cilvēces laipnības viļņu, palīdzot studentiem mācīties, noķert kādas personas lapas, pērkot kādas pārtikas preces, samaksājot ceļa nodevu par kādu no sevis aiz muguras, ēdot kaimiņu ēšanas ēdienus utt.

Brīvprātīgais laiks

Šie pēdējie trīs ieteikumi ir vērsti uz to, lai apkalpotu citus. Jūsu pakalpojums var būt jūsu laika formā. Izdevumi daži mīlošs, aprūpes laiks ar citiem var būt daudz nozīmīgāks nekā tērēt naudu par tiem. Apmeklējiet aprūpes centru. Brīvprātīgais, lai palīdzētu pieaugušajiem iemācīties lasīt. Pavadīt laiku kopā ar bērniem. Padarīt kādu, kam šodien jūtos mīlēti, it sevišķi tie, kas atrodas sabiedrības sānos.

Brīvprātīgais savu talantu

Ikvienam ir talants, ko viņi var dalīties, lai bagātinātu citu cilvēku dzīvi. Mums ir draugs, kurš brīvprātīgos spēlē klavieres pie vecuma mājām. Vēl viens draugs ar lielu empātijas un klausīšanās iemaņu brīvprātīgajiem, lai palīdzētu pusaudžiem, kuri audzina nemierīgās mājās. Vēl viens draugs ar labiem uzņēmējdarbības instinktiem glabā līdzekļu vākšanas līdzekļus un cep par pārdošanu labdarības organizācijām. Veidojiet savu talantu sarakstu un izmantojiet tos, lai uzlabotu citu cilvēku dzīvības.

Brīvprātīgais savu dārgumu

Daudzi no mums iesaistās kādā desmitā formā – praksē ziedot daļu no saviem ienākumiem, lai palīdzētu citiem, kuriem tā ir nepieciešama. Nejūtos, ka jums ir nepieciešams veikt lielu summu, lai mainītu. Daudzu cilvēku nelielu summu apkopošana var palielināties un būtiski ietekmēt. Pārliecinieties, ka labdarības, kuras jūs ziedojat, ir noderīgas un labi pārvaldītas. Labdarības navigators var palīdzēt jums izdarīt apzinātu izvēli.

Jums nav nepieciešams valkāt cepure vai būt lielvaram, lai padarītu pasauli par labāku vietu. Lai veiktu varoniskas darbības, viss, kas jums nepieciešams, ir gatavība veikt kādu lielu upuri vai pat daudzus mazus, kas laika gaitā kļūst arvien sarežģītāki. Apkalpošana citiem veido attiecības, izplatās mīlestībā un rada svārstību efektu. Lieliskā patiesība par palīdzības sniegšanu citiem ir tas, ka tas vienmēr palīdz mums tik daudz vai vairāk kā cilvēki, kurus mēs palīdzam. Tas balstās uz mūsu pašcieņu. Tam nevajadzētu būt galvenajam centienam uzlabot citu cilvēku dzīvi. Bet tas ir brīnišķīgs blakus efekts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.